Националният отбор на България по влейбол за девойки под 19

...

Волейболистките до 19 г. загубиха от Турция на старта на Европейския младежки олимпийски фестивал

Националният тим на България по влейбол за девойки под 19 години потегли със загуба на Европейския юношески фестивал в Банска Бистрица (Словакия). Воденият от Мила Кьосева тим отстъпи на Турция с 0:3 (22:25, 22:25, 18:25) в първия си мач от предварителна група А.

След този мач България заема трето място във краткотрайното класиране. Румъния, която загуби от Полша също с 0:3 гейма, е на четвърта позиция с по-лош точков коефицент. Челните позиции са за Полша и Турция с 3 точки след чистите победи.

Турция доминираше през по-голямата част от мача. Нашите имаха епизодични триумфи, като поеха водачеството в средата на втория гейм (16:14) и при започване на третия(8:6). Но съперничките бързо обръщаха и завоюваха чисто мача за 72 минути игра.

Най-резултатни бяха Виктория Коева и Боряна Ангелова с по 10 точки. За противника Туана Малли бе изпълнител с 15 точки.

На 26 юли (вторник) отборът ни среща Румъния, в 20:00 ч. б.в. Турция излиза против Полша в 15:00 ч.