Националният отбор на България по хокей на лед за мъже

...

Българският национален отбор по хокей остана на по-малко от две минути от успех над Исландия

Националният тим на България по хокей на лед за мъже позволи загуба с 3:4 (0:1, 2:1, 1:2) от домакините от Исландия във втория си мач от втория кръг на квалификациите за Олимпийските игри в Милано и Кортина д`Ампецо през 2026 година.

Българите, които отстъпиха с 0:21 на Естония в първата си среща, се разминаха на косъм с триумфа в Рейкявик, откакто по-малко от две минути преди края на срещата водеха с 3:2 в резултата.

Исландците поведоха при започване на мача с гол на Андри Микаелсон, само че два точни изстрела на Марио Атанасов в първите девет минути на втората третина разрешиха на българския отбор да реализира поврат.

С гол 26 секунди преди края на втората част на Кари Арнарсон Исландия изравни за 2:2.

Драмата обаче предстоеше в последната третина. В нея България поведе с 3:2 с гол на Константин Диков 12 минути преди края и в продължение на 10 минути " трикольорите " задържаха задатъка си. Исландия обаче натисна в края и минута и 26 секунди преди приключване на постоянното време Уни Блондал вкара за 3:3.

Голът смъкна настроението в българския тим и той позволи още един гол 17 секунди преди края, който бе дело на Унар Рунарсон.

За Исландия успеха бе втора, колкото има и отборът на Естония, който надигра с 9:2 Република Южна Африка в другия мач.

В последната си среща от олимпийската подготовка в неделя България играе с представителя на африканския континент.

За идващия стадий на квалификациите се класира единствено спечелилият от групата.