Националният отбор на България по хокей на лед за девойки

...

Националките до 18 години с втора загуба на Световното

Националният тим на България по хокей на лед за девойки до 18 години загуби с 2:4 от Нова Зеландия в третия си мач от група " Б " на международния шампионат в тази възрастова група в дивизия II. Турнирът се организира в Зимния замък в София.

Поражението е второ следващо за българките, откакто те стартираха с победа с 6:0 над Естония в четвъртък, само че във втората си среща отстъпиха изрично на Казахстан с 1:8.

В третия дуел от групата състезателките на треньорката Стефани Стоянова изиграха оспорван мач с Нова Зеландия, само че отстъпиха след надвит гол за съперничките на Катя Блонг при числено предимство в последната третина, а в самия завършек на мача Поли Бенетс затвърди триумфа на новозеландките с четвърто попадение. Блонг приключи с две попадения, Инди Люис също се разписа, а Бриан Бик отрази 20 удара (90,9%)

За България попаденията вкараха Мария Руневска и Симона Аспарухова, а Моника Недялкова приключи с 31 спасявания (91,1%).

В класирането България заема четвърто място с 3 точки. Лидер е Казахстан с цялостен актив от 9 точки.

Четвъртата среща на България е против Исландия във вторник.