Националният отбор на България по футбол Socca 6 (5 плюс

...

България победи домакина Унгария на старта на световното по футбол Socca 6

Националният тим на България по футбол Socca 6 (5 плюс 1) започва по страховит метод присъединяване си на международното състезание в унгарската столица Будапеща. Възпитаниците на Цветан Трайков обърнаха с 3:1 тима на домакините, който авансово се считаше за любимец в нашата група.

След нулево първо полувреме, " маджарите " съумяха да поведат в резултата с гол от дузпа в 28-ата мин. Малко по-късно обаче " трикольорите " изравниха с прецизен удар на Цветелин Анжелов. Три минути преди края на дуела Анжелов подаде на Димитър Видев, който прати топката в мрежата, правейки цялостен поврат за България. Оттук до края унгарците пуснаха шести полеви състезател на мястото на вратаря. Нашите обаче се отбраняваха сполучливо и цели три пъти стигнаха до опция да отбележат на празна врата с удар от своята половина. Точно при третия опит Станислав Василев прати за трети път топката в противниковата мрежа за 3:1, а незабавно по-късно реферът свири завършек на мача.

Утре българите почиват, защото трябваше да играят с Кот Д`Ивоар, само че африканците не стигнаха до присъединяване заради административни аргументи. В сряда (14 септември) България излиза против Египет в 19,00 ч. (българско време), а в четвъртък е последният им мач в групата против Сърбия от 15,00 ч..

На Мондиала групите са общо осем с по пет тима, а напред не престават първите два отбора от всеки поток.