Националният отбор на България по баскетбол за юноши до 18

...

Баскетболните национали до 18 години завършиха трети на Балканиадата в Румъния

Националният тим на България по баскетбол за юноши до 18 години приключи на трето място на Балканиадата в Клуж-Напока, Румъния.

В последния си мач в шампионата нашите момчета победиха тима на Косово с 68:62, откакто водеха съвсем от самото начало, взимайки по този метод реванш от противника за загубата в първия ден.

Баскетболистите, водени от старши треньора Стойо Чолаков започнаха по-добре мача и след 10 минути игра водеха с 20:17. Много мощна втора четвърт ги откъсна напред с двуцифрена разлика, а почивката пристигна при 45:31 в тяхна изгода.

След относително равностойно начало на второто полувреме българите вкараха 10 безответни точки в края на третата четвърт, след която към този момент бяха напред с 65:40.

Тимът на Косово заличи огромна част от пасива си в заключителния интервал, само че без това с нещо да промени крайния излаз.

Станислав Хинков осъществя 23 точки за България. Ивайло Скрински означи 17, а 11 добави Иван Димитров.