Националният отбор на България по баскетбол за момчета до 15

...

Националният отбор по баскетбол за момчета до 15 години стартира със загуба на Балканиадата

Националният тим на България по баскетбол за момчета до 15 години започва с проваляне на Балканските игри в Клуж Напока. Националите не съумяха да противодействат на високите състезатели на домакина Румъния и изгубиха с 69:85. Българите бяха равностойни през първото полувреме, само че силите им не стигнаха след почивката и разумно отстъпиха. Те овладяха с 20 битки по-малко от противника си (37:57) и отстъпваха физически, въпреки да направиха по-малко неточности - 13 против 18. Агресията на отбора се изрази и в цели 13 откраднати топки, само че противникът взе цели 16 битки в нахлуване. Денис Камбуров беше най-резултатен за българския отбор с 14 точки. 12 наниза Николай Нинов, а по 11 прибавиха Томас Читадзе и Димитър Евгениев.