Националният отбор на България не успя да победи Люксембург в

...

Не контрола, а корида: Люксембург и България не си вкараха в изпъстрен с картони мач

Националният тим на България не съумя да победи Люксембург в контролна среща на „ Стад де Люксембург “, приключила при резултат 0:0.

И двата отбора има своите шансове да победят, като домакините удариха греда. Гол на Спас Делев в средата на първата час пък бе анулиран поради игра с ръка. Двубоят ще се запомни и с големия брой картони, които бяха вдигнати – 13 жълти и 1 червен, показан на Даниел Синани от люксембургската селекция.

След единствено 120 секунди игра Десподов опита удар от фал, само че Шьон парира. 14 минути по-късно още веднъж играчът на Лудогорец проби мощно през центъра и когато изглеждаше подготвен да стреля рисково, сбърка с паса към Спас Делев.

В ответната офанзива домакините си завоюваха корнер, след който Махмутович стреля с глава, а топката мина около левия дирек на Вуцов. Три минути по-късно Десподов изведе Делев самичък против Шьон със страховит пас, а опитният нападател преодоля вратаря, само че топката се удари в ръката му и последвалото попадение бе анулирано.

В 22-ата минута родните национали сътвориха първия си късмет от статично състояние. Десподов залъга двама след късо осъществяване на корнер и качи топката на главата на Антов, само че бранителят на Монца не съумя да насочи добре топката с тил към вратата.

Десетина минути преди почивката Кирилов излезе самичък против Шон, само че стреля право в тялото на вратаря с по-слабия си ляв крайник. Винсент Тил опита да заплаши вратата на Вуцов от директен свободен удар, само че стреля високо от другояче положителната позиция. " Трикольорите " отвърнаха с още едно чисто състояние - Делев получи топката полуобърнат към вратата и стреля с ляв крайник диагонално, само че Шьон сподели извънреден инстикт.

В 53-а минута домакините изпуснаха доста сериозен късмет. След извеждащ пас Бонет преодоля Светослав Вуцов, само че от напълно дребен ъгъл не съумя да вкара на празна врата.

Четвърт час след началото та второто Евандро Борхес също можеше да открие резултата, откакто с превъзходен удар от 15 метра препарира Вуцов на голлинията, само че гредата избави българския тим. Скоро по-късно Кръстев бе оставен в наказателното поле на домакините, само че изстрелът на халфа излезе в навън. В средата на полувремето пък Светльо Вуцов напусна непремерено голлинията си и не съумя да пресече една дълга топка За негово благополучие и на целия български състав, български защитник съумя да блокира Борхес от нанасяне на рисков удар посока празната врата.

Три минути преди приключването на постоянното време Даниел Синани извърши жестоко нарушаване против Илиан Илиев и му бе показан втори жълт и надлежно червен картон.

FT / Люксембург - България 0:0

Люксембург:  Ралф Шьон, Лоран Янс, Максим Шано, Енес Махмутович, Мика Пинто, Матиас Олсен, Леандро Барейро, Флориан Бонерт, Винсент Тил, Данел Синани, Алесио Курчи

Селекционер: Люк Холц

България:  Светослав Вуцов, Йоан Стоянов, Петко Христов, Валентин Антов, Антон Недялков, Димитър Велковски, Илия Груев, Филип Кръстев, Радослав Кирилов, Спас Делев, Кирил Десподов

Селекционер: Младен Кръстаич