Националният отбор на България направи 0:0 като гост на Румъния

...

България направи 0:0 като гост на Румъния

Националният тим на България направи 0:0 като посетител на Румъния в контрола. На стадион „ Генча “ в Букурещ домакините играха по-добре през първото полувреме. Нашите стояха по-добре след почивката. Тогава и вратарят Иван Дюлгеров избави дузпа.

С ремито България удължи серията си без загуба под управлението на. След 4 дни гостуваме на Словения.

Румънците започнаха по-силно и още в третата минута Иван Дюлгеров избави удар на Разван Марин. После и Дюлгеров беше беззащитен, но Денис Дръгуш не уцели вратата. Съседите направиха доста сериозен пропуск в краяна първата част. Николае Станчу изведе Дръгуш самичък против Дюлгеров, само че още веднъж не уцели вратата.

В 50-ата минута реферът Атила Караоглан отсъди дузпа за Румъния за нарушаване на Живко Атанасов против Станчу. Наказателният удар беше изпълнен от Денис Ман, само че Дюлгеров избави. Румънците изгубиха централизация след пропуща и нашите натиснаха.

Първата добра опция за България беше в 53-ата минута. Кирил Десподов центрира, Живко Атанасов отклони топката към Алекс Колев, а той стреля, само че Флорин Ница избави. След това Филип Кръстев и  Марин Петков бяха покрай гол, само че не вкараха подобен.

В 67-ата минута Флоринел Коман насочи доста рисков диагонален удар, само че не уцели вратата. Малко по-късно Станчу изведе Янис Хаджи в наказателното поле, само че Дюлгеров избави удара му.

До края Мартин Минчев и Илиан Илиев-младши насочиха точни удари, само че Ница ги избави.
Източник: flashnews.bg