Националният отбор на България играе при резултат 5:1 срещу Гибралтар

...

НА ЖИВО: България - Гибралтар 5:1

Националният тим на България играе при резултат 5:1 против Гибралтар в мач от Лигата на нациите. Валентин Антов откри с глава в 23-ата минута, а асистенцията за попадението на бранителя пристигна след центриране от корнер на Филип Кръстев. Eдва три минути след гола на играещия в Монца защитник, гостите изравниха посредством Чиполина, като попадението още веднъж пристигна след ъглов удар. В 36-ата минута Кирил Десподов направи 2:1 за " трикольорите ", а Ради Кирилов при започване на втората част означи трети гол. Илиян Стефанов в 55-ата заби четвърти за България, а Марин Петков в 82-ата наниза и пето попадение.

Двубоят е формален дебют на сръбския експерт Младен Кръстаич отпред на " лъвовете ". Срещата на " Хювефарма Арена " стартира в 21:45 и e ръководена от чешкия съдия Павел Орел.

Тук на Gong.bg ще проследим всичко най-интересно от дуела в Разград.

В първите десетина минути нямаше нищо забавно пред двете порти. Единствено Радослав Кирилов опита изстрел от воле след безредие в наказателното поле, само че опитът на крилото не бе изключително успешен. Малко по-късно Груев можеше да се озове самичък против Дейл Колинг, само че стражът на гостите излезе навреме и изрита топката напред.

В 19-ата минута България сътвори първия си по-опасен късмет. Турицов центрира по доста добър метод отдясно, а Илиян Стефанов се измъкна от Чиполина и стреля с глава, само че не съумя да насочи в някой от ъглите и Колинг улови. 120 секунди по-късно Кирилов залъга съперник и стреля, само че право в тялото на защитник в алено. При добавката Стефанов опита изстрел от границата на наказателното, само че топката мина над напречната греда.

След 23 минути игра " лъвовете " откриха резултата справедливо. Филип Кръстев центрира чудесно от корнер, а Валентин Антов се извиси над всички и прати топката в противоположния ъгъл - 1:0.

Едва три минути след гола на играещия за Монца бранител, резултатът бе подравнен. Капитанът Чиполина се възползва от отклонена топка при ъглов удар и прати топката във вратата на Наумов. Точно преди изравнителното попадение Петко Христов пък мазета от голлинията.

Точно 10 минути след попадението на Гибралтар, българският отбор си върна преднината. Турицов и Стефанов разиграха отдясно, след което халфът на Левски се пребори с защитник на " алените " и подаде към Десподов с шпагат. Звездата на Лудогорец стреля без закъснение и върна преднината на " трикольорите ".

В последната минута от редовоното време на първата част Десподов трансферира стената от фал, само че хубавият му удар бе отразен от Колинг.

Със самия старт на втората част се откри опция за Десподов. Авторът на втория гол опитва удар с вътрешната част на крайници, като опитът му се увенча с ъглов удар.

Малко по-късно Петко Христов се озова на десния фланг и проби съвсем до дребния пенал, откъдето насочи към Десподов. След малко безредие и неудачен завършващ удар на Стефанов, топката попадна на пътя на Ради Кирилов, който с мощен удар направи 3:1.

180 секунди след гола на Кирилов, нова българска атака отдясно стигна до Десподов, който с външен фалц качи топката на главата на Стефанов. Първият удар с глава на полузащитника бе отразен, само че при добавката нямаше неточност - 4:1.

Селекцията на Младен Кръстаич можеше да стигне и до пети гол единствено минута след попадението на Стефанов, само че на няколко пъти играчи н гостите застанаха самопожертвователно пред удари на български състезатели.

Осем минути преди края, Кирилов си завоюва аплодисментите на всички на стадиона в Разград, намирайки със страховит пас в кулоар Марин Петков. Левичарят с едно допиране прати топката в далечния ъгъл на Колинг за 5:1.

LIVE / България - Гибралтар 5:1

1:0 Валентин Антов 23`

1:1 Рой Чиполина 26`

2:1 Кирил Десподов 36`

3:1 Радослав Кирилов 52`

4:1 Илиян Стефанов 55`

5:1 Марин Петков 82`

България:  1 Даниел Наумов, 2 Иван Турицов(60` - Йоан Стоянов), 15 Петко Христов, 23 Валентин Антов, 14 Антон Недялков, 16 Марин Петков, 20 Филип Кръстев, 22 Илиян Стефанов(72` - Никола Илиев), 4 Илия Груев (72` - Янис Карабельов), 11 Кирил Десподов(60` - Георги Русев), 10 Радослав Кирилов.

Селекционер: Младен Кръстаич

Гибралтар: 23 Дейл Колинг, 14 Рой Чиполина, 22 Граме Тория(63` - Джак Сърджант), 20 Итън Брито, 5 Луи Ансли(63` - Итън Джоли), 10 Лиам Уокър(72` - Николас Поцо), 12 Джайс Оливеро, 7 Лий Кашаро(63` - Рийс Стич), 17 Киан Ронан, 6 Скот Уайсман, 15 Бернардо Лопе