Националните ни отбори по волейбол за мъже и жени ще

...
Националните ни отбори по волейбол за мъже и жени ще
Коментари Харесай

Волейболните национали се събират на Рождество Христово в един хотел

Националните ни тимове по волейбол за мъже и дами ще се съберат в един хотел вечерта на Рождество Христово (25 декември), научи Дарик радио и dsport. Ръстовите момчета и девойки ще започват лагерите си за идните олимпийски квалификации като първите им тренировки ще бъдат на 26-и.

Силвано Пранди ще води заниманията на мъжите в зала " Христо Ботев ", до момента в който Иван Петков ще приготвя дамите в подготвителната зала на „ Арена Армеец “.

И двете ни селекции ще имат инспекции преди за оптъпуват за борбите за последните квоти за Игрите в Токио. Мъжете ще се тестват с Египет в столицата, до момента в който дамите имат две контроли с Хърватия (29 и 30 декември).

По информация на Дарик радио и dsport всички извикани състезатели ще се явят на сбора. При дамите едивствено Елица Василева ще се причисли на 27-и, като в тренировките ще се включи и Христина Русева–Вучкова.

Женският ни народен тим ще взе участие на олимпийската подготовка в Апелдоорн (Холандия) от 7 до 12 януари 2020 година, където първо ще играе в група с домакините от Холандия, Полша и Азербайджан. В другия поток са тимовете са Турция, Германия, Белгия и Хърватия. След срещите всеки срещи всеки първите два отбора от всяка група играят на кръст на полуфинали, а спечелилите ще спорят за продобиване на шампионата и последната олимпийска виза на 12 януари.

Мъжкият ни волейболен народен тим пък припомняме, че ще търси чудото на европейската олимпийска подготовка в Берлин от 5 до 10 януари следващата година. Цветан Соколов и компания се първо в група с сегашния европейски първенец Сърбия, Франция и Холандия. В другия поток са Германия, Белгия, Словения и Чехия.
Източник: sportal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР