Националната награда за чистота на българския език Д-р Иван Богоров“

...
Националната награда за чистота на българския език Д-р Иван Богоров“
Коментари Харесай

В Карлово връчват националната награда Д-р Иван Богоров за...

Националната премия за непорочност на българския език „ Д-р Иван Богоров “  ще бъде връчена в Карлово на 31 октомври. 

С премията се удостояват български и непознати създатели за творби на български език, с ослепителен принос в националната литература, написани с любов към книжовния език, наследен ни от доктор Иван Богоров.

Наградата се присъжда всяка година на живи създатели за повсеместен принос, или за обособени произведения в следните посоки: литературни творби, литературна рецензия, журналистика, научни проучвания.

Наградата се връчва в Деня на националните будители – 1 ноември, на съображение на експертно решение на комисия, назначена със заповед на Кмета на община Карлово.

Тържествената гала ще се организира от 14:30 часа в Обредния дом и е част от програмата във връзка Деня на националните будители.

От 10:00 часа същия ден ще бъдат поднесени цветя пред паметниците и паметните плочи на будителите в Карлово.

На 1 ноември от 18:00 часа в зала „ Васил Караиванов “ ще има празничен концерт „ С България в сърцето “. Той е проведен от музикална школа „ КарлоВойс “ и община Карлово, с финансовата поддръжка на Национален фонд „ Култура “.
Източник: marica.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР