Национална детска болница да бъде изгради в двора на болница

...
Национална детска болница да бъде изгради в двора на болница
Коментари Харесай

Предлагат детската болница да се изгради в двора на Лозенец

Национална детска болница да бъде построи в двора на болница " Лозенец ", предложи служебният здравен министър Стойчо Кацаров

Направена е проверка и е открито, че може да се строи на този терен.

Предвижда се да има протонен ускорител, който ще се употребява за лъчелечение на деца с онкологични болести.

Изграждането на проекта ще отнеме 5 години, в случай че мине без обжалване.

" Преценихме, че тази обстановка най-правилно е да реорганизираме болница " Лозенец ", съобщи здравният министър Стойчо Кацаров.

283 кревати са регистрирани в болничното заведение, в този момент са понижени до малко над 180, само че постройката може да поеме детската болница " проф. Иван Митев " да се придвижи там. Ще се обезпечи и в допълнение съоръжение.

Двете лечебни заведения ще бъдат слети, но  " Лозенец " ще резервира многопрофилния си темперамент. Тя ще остане университетска.

Трансплантации на деца ще продължат да се правят, като лечебното заведение ще си сътрудничи с болничното заведение в Тюбинген.

" 100 млн. лв. ще бъдат дадени на детски отделения в страната ", сподели още Кацаров.
Източник: banker.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР