Националката Никол Тодорова спечели титлата в многобоя при девойките на

...

Никол Тодорова спечели титлата в многобоя при девойките на София къп

Националката Никол Тодорова завоюва купата в многобоя при девойките на интернационалния шампионат по художествена гимнастика " София къп ", който се организира в зала " София ". Елвира Краснобаева се класира на трето място.

Тодорова събра 119.700 точки, откакто получи оценки 30.700 на обръч, 30.650 на топка, 29.650 на бухалки и 28.700 на лента. Тя изигра мощно цялата си стратегия и справедливо взе златния орден в многобоя.

Втората българска представителка, която влезе в формалното класиране, Елвира Краснобаева завоюва бронзовото отличие със 117.700 точки (30.900 обръч, 29.250 топка, 30.800 бухалки, 26.750 лента).

Сребърният орден завоюва представителката на Полша Лиляна Левинска, която събра 118.350 точки (31.150 обръч, 29.350 топка, 29.800  бухалки, 28.050 лента).

За България участваха още Дара Стоянова, Дара Малинова, Магдалена Вълкова и Викория Христозова.

При девойките за финалите на обособените уреди се класира по една гимнастичка от страна. Така на обръч и бухалки ще взе участие Елвира Краснобаева, а на топка и лента за медали ще се бори Никол Тодорова.

България има пет медала от конкуренцията досега след златото на ансамбъла за девойки в многобоя, златното отличие на Ева Брезалиева и среброто на Татяна Воложанина при дамите.

Днес страната ни ще има 14 финала на обособените уреди - отбор девойки на 5 въжета и на 5 топки, при дамите Ева Брезалиева и Татяна Воложанина ще вземат участие на всичките четири финала, а Никол Тодорова и Елвира Краснобаева по два при девойките./ БТА