Националката на България за "Фед Къп" Елица Костова се класира

...

Костова във втория кръг в Темпълтън, Каратанчева отпадна

Националката на България за "Фед Къп " Елица Костова се класира за втория кръг на шампионата по тенис на твърди кортове в Темпълтън (САЩ) с награден фонд 60 хиляди $. Костова се наложи изрично миналата през квалификациите представителка на домакините Сабрина Сантамария с 6:1, 6:3 за 93 минути. Българката взе девет от първите 10 гейма по пътя си към триумфа.

С успеха тя си обезпечи 8 точки за международната класация и 911 $, а за място на четвъртфиналите тя ще се изправи против друга квалификантка Алиса Клейбанова (Русия).

28-годишната московчанка доближи до 20-ото място в международната класация през февруари 2011 година, само че сега е 629-а в света.
Друга българка Сесил Каратанчева загуби на старта от поставената под номер 6 Наоми Броуди (Великобритания) с 0:6, 1:6./БТА