Националите загубиха с 1:2 от Черна гора в Подгорица, въпреки

...

Националите ни паднаха и от Черна гора

Националите изгубиха с 1:2 от Черна гора в Подгорица, макар че домакините играха много време с човек по-малко, а Десподов към този момент по традиция изпусна дузпа.

Така, в случай че не победим Литва на 14 октомври в София ще запишем цяла година без победа в какъвто и да е мач. Последната ни бе на 16 ноември предходната година, когато бихме с 2:0 Кипър.

В 6-ата минута на добавеното време Йоветич вкара победния гол, откакто домакините играха много с човек по-малко.

В 79-ата минута Спас Делев удари греда, само че топката попадна в Преслав Боруков и той направи 1:1.

Домакините поведоха в добавеното време на първото полувреме. Нашите проспаха един корнер и Стефан Савич несмущаван откри, откакто вратаря ни Дюлгеров отрази удар на Томашевич.

В 59-ата минута Десподов изведе Спас Делев в пеналта. Той бе спънат от Вуячич, който получи втори жълт картон. Ударът на Десподов бе избавен от вратаря Миятович. Вратарят е много прочут в България, откакто в един миг игра за " Левски ".

В 85-ата минута още веднъж след корнер Стефан Лончар натресе гредата на Дюлгеров. Секунди по-късно Миятович избави удар на Делев. Доминик Янков също пропусна от чисто състояние.

До средата на първото полувреме само ще се запомни пропуск на Лукас Петков, който бе изведен самичък пред вратаря на домакините, само че би в него. След това имаше обзор за възможна дузпа, само че такава нямаше.

В 43-ата минута пък Димитров сгреши и Бакич изскочи самичък против вратаря ни, само че Дюлгеров съумя да избави удара му.

Преди мача на стадиона бяха почетени жертвите от упостошителното заметресение в Мароко. Около 5000 фенове гледат мача.

Младен Кърстаич още веднъж изненада със състава си, като в отбраната са трима, които не са играли дружно - Кръстев, Антов и Кр. Димитров. Илия Груев се връща в халфовата линия. Патрик-Габриел Галчев също е титуляр. Георги Русев води нападението, а на вратата е Дюлгеров от " Черно море ".

Черна гора: Миятович - Вуячич, Савич, Шипчич (25-Томашевич) - Марушич, Янкович, Лончар, М. Бакич (76-Могоша), А. Вукчевич - Н. Кърстович (76-Цамай), Джорджевич (46-Йоветич).

България: Дюлгеров - Д. Кръстев, Антов, Кр.Димитров (74-Боруков) - В. Попов, Груев, Адр. Краев (64-Янков), Галчев (64-Й. Стоянов) - Л. Петков (84-Чочев), Десподов - Г. Русев (46-Делев).

Жълт картон: Вуячич, Кърстович, Бакич, Радулович (треньор); В. Попов, Кърстаич (треньор)

Червен картон: Вуячич.
Източник: lupa.bg