Националите по футбол изпуснаха да бият Азербайджан като гости и

...

Националите по футбол изпуснаха да бият Азербайджан

Националите по футбол изпуснаха да бият Азербайджан като посетители и приключиха 1:1 в контролна среща от шампионата FIFA Series. " Лъвовете " поведоха в резултата в 59-ата минута след прелестен гол на Филип Кръстев, само че три минути преди приключването на постоянното време Муса Гурбанли означи изравнителното попадение. В предходния си мач " лъвовете " победиха Танзания с 1:0 след гол на Кирил Десподов, написа dsport.

Като титуляри в състава на Илиан Илиев стартираха и четиримата футболисти на Черно море - Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Виктор Попов и Илиан Илиев-младши.

Още във втората минута се получи заплаха пред вратата на Иван Дюлгеров. След статично състояние се получи безредие в пеналтерията, българската защита не почисти добре, и капитанът Емин Махмудов стреля, само че ударът му мина настрана от вратата.

Седем минути по-късно Кирил Десподов извърши ъглов удар. Капитанът на България съумя да откри собствен съотборник. Не се стигна до рисков изстрел.

В 11-ата минута Торал Байрамов опитва шанса си от границата на наказателното поле. Получи се рикошет и се стигна до корнер, който не докара до състояние пред вратата на Дюлгеров.

16 минути по-късно Байрамов бе изведен по прелестен метод, само че българският пазач съумя да избави. Защитниците обаче заспаха и Рамил Шейдаев стигна до топката. Той стреля, само че осъществяването му мина около левия непряк дирек.

В 37-ата минута Кирил Десподов можеше да означи още един страховит гол от директен свободен удар. Той преодоля стената и топката отиваше към горния десен ъгъл. Шахрудин Махамадалийев обаче сподели отличен инстикт и мазета кълбото над напречната греда.

Една минута преди края на първата част домакините проведоха още една добра офанзива. Еди Исрафилов получи на границата на пеналтерията и стреля, само че Дюлгеров се намеси и се стигна до корнер. При последвалия ъглов удар Бадави Хюсеинов бе открит безусловно непокрит в наказателното поле. Той обаче не съумя да управлява добре удара си от въздуха и не се наложи българският пазач да се намесва.

В добавеното време на първото полувреме Десподов извърши статично състояние. Живко Атанасов стигна до топката, само че изстрелът му с глава мина над напречната греда.

В 48-ата минута появилият се като запаса Светослав Вуцов се регистрира с прелестна интервенция, с цел да резервира паритета. Шейдаев постави топката на главата на Махмудов, който обаче бе обезверен от вратаря на Славия.

Четири минути по-късно Десподов изведе Илиан Илиев-младши в пеналтерията. Той хубаво излъга бранител на домакините и стреля с левия крайник. Бранител на домакините съумя да блокира осъществяването му в последния миг.

В 59-ата минута България поведе в резултата. " Лъвовете " извършиха бързо корнер. Кръстев откри Десподов, който му върна в наказателното поле. Халфът с акуратен и техничен изстрел в левия ъгъл не остави шансове на стража на домакините.

Девет минути по-късно националите ни можеха да стигнат до втори гол. Лукас Петков се озова на добра позиция в пеналтерията. Той продължи към Десподов, който обаче от отлична позиция не съумя да уцели вратата.

В 75-ата минута домакините извършиха статично състояние. Бадави Хюсеинов бе оставен самичък на задната греда, само че ударът му бе неакуратен.

Три минути по-късно Лукас Петков си изкара жълт картон за симулация, откакто се опита да изкара дузпа в интерес на България.

В 81-ата минута Емил Мустафайев се озова на добра позиция в наказателното поле, само че в последния миг защитник съумя да блокира осъществяването му.

Моменти по-късно Джафаркулийев бе извънредно покрай изравнително попадение. Изстрелът му мина на сантиметри от левия непряк дирек.

В 87-ата минута Азербайджан изравни. Джейхун Нуриев бе открит на десния фланг. Той се оправи елементарно с Патрик-Габриел Галчев и центрира остро паралелно на голлинията. На точното място бе Муса Гурбанли, който отблизо разстояние нямаше по какъв начин да пропусне.

Азербайджан - България 1:1

0:1 - 59` Филип Кръстев

1:1 - 87` - Муса Гурбанли

Азербайджан: 1. Шахрудин Махамадалийев - 13. Рахил Мамадов (69` - 18. Джейхун Нуриев), 15. Бадави Хюсеинов, 4. Бахлул Мустафазада, 3. Елвин Джафаркулийев - 7. Джошкун Диниев (69` - 16. Елвин Джамалов), 14. Еди Исрафилов - 17. Торал Байрамов, 8. Емин Махмудов (К) (61` - 6. Емил Мустафайев), 11. Рамил Шейдаев - 9. Ренат Дадашов (70` - 22. Муса Гурбанли)

Резерви: 12. Раза Джафаров, 23. Салахат Агайев, 2. Амин Сейдиев, 5. Бахтияр Хасанализада, 6. Емил Мустафайев, 10. Озан Кьокчу, 16. Елвин Джамалов, 18. Джейхун Нуриев, 19. Филип Озобич, 21. Кесмат Алийев, 22. Муса Гурбанли

Старши треньор: Ариф Асадов

България: 23. Иван Дюлгеров (46` - 21. Светослав Вуцов), 6. Валентин Антов, 3. Живко Атанасов, 5. Алекс Петков, 26. Виктор Попов - 4. Илия Груев-младши (46` - 2. Патрик-Габриел Галчев), 7. Георги Костадинов (18. Ивайло Чочев) - 20. Филип Кръстев (60` - 14. Лукас Петков), 11. Кирил Десподов (К), 22. Илиан Илиев-младши (60` - 10. Георги Русев) - 17. Алекс Колев (86` - 9. Георги Минчев)

Резерви: 1. Димитър Митов, 21. Светослав Вуцов, 9. Георги Минчев, 14. Лукас Петков, 15. Петко Христов, 16. Светослав Ковачев, 18. Ивайло Чочев, 2. Патрик-Габриел Галчев, 10. Георги Русев, 25. Мартин Минчев, 24. Станислав Иванов, 12. Димитър Тонев