Националите на Българската карате киокушин федерация (БККФ) спечелиха впечатляващите 13

...

Националите по карате киокушин спечелиха 13 медала от Откритото първенство в Беларус

Националите на Българската карате киокушин федерация (БККФ) завоюваха впечатляващите 13 медала от Откритото  състезание по киокушин в Беларус. То се организира в събота и в него участваха над 250 бойци от Украйна, Казахстан, Иран, Русия, Беларус и България.

Четирима от каратистите на БККФ се пребориха за първи места. Злато сграбчиха Димитър Димитров (мъже, 75 кг), Лъчезар Палачоров  в кат. над 75 кг при юношите, а от девойките трофеи спечелиха  Жасмина Янчева (до 14 година, 50 кг) и Симона Иванова (до 17 година, 50 кг).

Вицешампиони станаха Иван Иванов (мъже, 75 кг), Мария Чепилова (девойки, над 65 кг), Яни Кръстев (юноши, 75 кг), Валентин Вълчанов (юноши, 70 кг), Александър Йорданов (мъже, 85 кг), Миглен Димитров (юноши, над 65 кг).

Бронзови  медали завоюваха Мартина Хаджийска (девойки, над 65 кг), Гергана Паунова (девойки, 55 кг), Галя Атанасова (девойки, 50 кг).

Сенсей Христо Христов е треньор на мъжкия тим, а сенсеите Живко Андреев и Милуш Драганов са наставниците на юношите и девойките.

Това е втори огромен триумф за БККФ в границите на един месец. Само преди седмица каратистите ни се завърнаха от Европейското състезание по карате киокушин в Полша още веднъж с 13 медала - 4 златни 3 сребърни и 6 бронзови. Следващото огромно съревнование в календара на каратеките ни е шампионата по киокушин в Япония, което ще се организира сред 25 и 27 ноември.

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието последните вести - такива, каквито са, от Света, България и Варна!

Изпращайте вашите фотоси на [email protected] когато и да е на дежурния редактор!

Източник: petel.bg