Националите на България по волейбол загубиха от с 2:3 (25:23,

...

Националите пропиляха 4 мачбола и паднаха от Куба

Националите на България по волейбол изгубиха от с 2:3 (25:23, 19:25, 20:25, 25:16, 16:18) в Лигата на нациите. Нашите имаха четири мачбола в тайбрека, само че не съумяха да вземат нито един. Така българският тим остава единствено с една победа от 8 мача – над Словения първоначално. Отборът към този момент е на предпоследното 15-о място с 6 точки и геймово отношение 10:21.

Стартовият състав на България беше Александър Николов, Димитър Димитров, Алекс Грозданов, Николай Колев, Георги Саганов и Мартин Атанасов. По-късно в игра се появиха Теодор Салпаров, Светослав Иванов, Илия Петков, Делчо Раев и Аспарух Аспарухов.

Националите започнаха мощно и поведеха в резултата с 4:0, само че по-късно стана 5:5. След това двата тима играха точка за точка. При 23:23 Суарес от Куба прати топката в навън след осъществяване на начален удар, след това кубинците пратиха офанзива в навън.

Във втория гейм отборът на Пламен Константинов дръпна при 13:9. После кубинците изравниха и направиха отлична серия, с цел да поведат с 21:15. Те затвориха частта при 25:19. В третата част двата отбора бяха равностойни до 10:10. После Куба натрупа преднина от четири точки и я поддържаше до края.

В четвъртия гейм нашите натрупаха задатък при 14:9, а по-късно и с 21:12. Кубинците пуснаха запасите и небрежно се предадоха.

В тайбрека България поведе с 9:7, а по-късно имаше три мачбола при 14:11. Националите обаче пропуснаха три следващи точки с несполучливи офанзиви на Мартин Атанасов. Драмата продължи дълго – при 15:14 имаше несполучлива офанзива на Ерера, само че Атанасов беше докоснал топката при блокадата. След това имаше ново допиране на мрежата при обсада.  В края Хесус Ерера направи два аса и донесе триумфа на кубинците.

Българският отбор имаше преимущество при блокадите – 13 против 8 за Куба, и направи по-малко непредизвикани неточности.

Най-резултатен за България бе, 12 добави Мартин Атанасов.
Източник: flashnews.bg