Национален траур беше обявен в Австралия след стрелбата в Сидни,

...
Национален траур беше обявен в Австралия след стрелбата в Сидни,
Коментари Харесай

Австралия в траур след кървавата атака в Сидни по време на Ханука

Национален печал беше разгласен в Австралия след стрелбата в Сидни, при която починаха 15 души. Шестнадесетата жертва е един от нападателите, погубен по време на офанзивата.

Полицията разпознава двамата причинители като 50-годишен мъж и 24-годишния му наследник. По-възрастният е умрял, а синът му е настанен в болница. В хода на следствието са открити две дейни взривни устройства, които са били обезвредени от сапьори.

Нападението е осъществено с няколко пушки против хора, празнуващи на плажа Бондай в Сидни, в първия ден от еврейския празник Ханука.

Премиерът на Австралия Антъни Албанезе дефинира случилото се като терористичен акт и демонстрация на антисемитизъм.

„ Това, което видяхме през вчерашния ден, беше акт на чисто зло – акт на гнет и антисемитизъм. Атака в първия ден на Ханука, ориентирана против еврейската общественост, в ден, който трябваше да бъде знак на светлина. Това е тъмен миг в историята на Австралия. Ние сме по-силни от страхливците, които направиха това. Правителството е готово да предприеме всички нужни ограничения, в това число по-строги закони за оръжията “, съобщи Албанезе.
Източник: eurocom.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР