Националът Цветан Соколов и вицешампионите на Италия Кучине Лубе (Чивитанова)

...

Цецо Соколов с 20 точки, Лубе обърна Тренто

Националът Цветан Соколов и вицешампионите на Италия Кучине Лубе (Чивитанова) записаха четвърта победа в Сериа А1, откакто победиха като домакини Итас Диатек Трентино с 3:2 (22:25, 25:14, 22:25, 25:20, 15:13) в мач от пети кръг, изигран в " Еуросуоле Форум ".

Двата отбора си размениха по два гейма, след което срещата влезе в тайбрек. Там играта бе много оспорвана, само че в последна сметка волейболистите на Джампаоло Медей измъкнаха триумфа.

Цецо Соколов изигра страховит мач, като се разписа с 20 точки (1 блокада) и бе втори по ефикасност. Най-резултатен бе Йоанди Леал с 21 точки (6 аса!). Османи Хуанторена добави 18 точки (1 обсада, 1 ас). За Тренто Урош Ковачевич приключи с 27 точки (1 блокада), с 13 се регистрира Габриеле Нели (1 обсада, 1 ас).

Лубе е на трето място с 11 точки (4 победи, 1 загуба), Тренто е четвърти с 10 точки (3 триумфа, 2 поражения).

Следващият дуел за Соколов и съотборниците му е на 7 ноември (сряда) от 21:30 ч. б.в., против Монца и Виктор Йосифов. Тренто играе против Латина.