Националът Петър Занев беше титуляр за Амкар, който разгроми с

...

Отборите на Занев и Венци Христов продължават на 1/8-финалите

Националът Петър Занев беше титуляр за Амкар, който разгроми с 4:0 като посетител СКА-Хабаровск и се класира за 1/8-финалите в шампионата за Купата на Русия. Тимът от Перм поведе с гол на Станислав Прокофиев в 7-ата минута, а след почивката дефинитивно пречупи съпротивата на домакините. Михаил Сиваков удвои задатъка на " червено-черните ", а Александър Рязанцев и още веднъж Прокофиев оформиха безапелационния триумф на Амкар.

В идващия кръг тимът на Занев ще срещне Ростов.

Венцислав Христов не се появи в игра за СКА-Хабаровск, само че отборът му също продължава напред. " Армейците " обърнаха с 2:1 амбициозния Аратат (Москва), в който играе някогашният национал Роман Павлюченко. Третодивизионният състав откри резултата с гол на Виктор Земченков в 48-ата минута, само че автогол на Егор Тараканов и попадение на Николай Калинский донесоха успеха на СКА.

На 1/8-финалите тимът от Хабаровск чака спечелилия от двойката Зенит - Динамо (СП).

1:2 Н. Калинский (80)

МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА! Не пропускайте да видите изявите на Ивелин Попов и Георги Миланов, както и всички най-интересни срещи от съветската Премиер лига по Mtel Sport 1 и Mtel Sport 2