Националът ни по кикбокс Иван Кръстанов спечели бронзов медал на

...

Иван Кръстанов спечели бронзов медал на турнира по кикбокс на Европейските игри в Краков

Националът ни по кикбокс Иван Кръстанов завоюва бронзов орден на Европейските игри в Краков, Полша.

30 годишният ни играч загуби с 0:3 своя полуфинал в кат -79 кг. жанр лайт контакт от германеца Рамадан, който не е губил мач от шест години насам. Германецът се състезава в по-горната категория -84 кг., само че с цел да се класира за Европейските игри, смъкна килограми и на шампионата на остарелия континет през 2022г. в Анталия, на което се раздаваха квотите за Полша взе участие в кат. до 79 кг.

Така България към този момент има две борнози оценки в кикбокса от игрите в Краков.

Медалисти станаха Александра Димитрова кат. -52кг ситл фул контакт и Иван Кръстанов кат. -79 кг. жанр лайт контакт.