Националът на България за купа Дейвис Пьотр Нестеров се класира

...

Пьотр Нестеров се класира за четвъртфиналите на турнир на клей в Букурещ

Националът на България за купа " Дейвис " Пьотр Нестеров се класира за четвъртфиналите на сингъл на шампионата на клей в Букурещ с награден фонд 15 хиляди $.

Поставеният под номер 5 в схемата Нестеров победи във втория кръг с 6:4, 6:4 Пиетро Марино от Италия. Срещата продължи час и 38 минути.

Българинът поведе с 5:0 в първия сет, само че Марино съумя да понижи изоставането си на единствено на един гейм. Все отново Нестеров съумя да затвори сета с 6:4 на личен сервис.

Във втората част българинът изостана с 1:3, само че завоюва пет от идващите шест гейма. За място на полуфиналите той ще играе против представителя на домакините от Румъния Йоан Кирица.

По-късно през днешния ден Нестеров ще играе на четвъртфинал и в конкуренцията на двойки. Той и Илия Снитари (Молдова), сложени под номер 2, ще играят против Валентин Ванта (Румъния) и Гай ден Хейер (Нидерландия).

Преди две седмици Нестеров стана двоен първенец на различен шампионат в Букурещ с награден фонд 15 хиляди $.