Националът на България за Купа Дейвис Пьотр Нестеров се класира

...

Пьотр Нестеров победи №1 в схемата и се класира на полуфинал в Румъния

Националът на България за Купа " Дейвис " Пьотр Нестеров се класира за полуфиналите на шампионата на клей в Куртя де Арджеш (Румъния) с награден фонд 15 хиляди $.

Поставеният под №8 Нестеров победи на четвъртфиналите лидера в схемата Чезар Крецу от Румъния с 6:4, 4:6, 7:6(5) по-късно повече от три часа игра.

Българинът пропиля сет и задатък от 4:2 гейма във втория, само че в следствие осъществя страховит поврат в решаващата трета част, откакто направи серия от пет следващи разигравания в тайбрека и от закъснение от 2:5 точки стигна до крайната победа.

С триумфа Нестеров си обезпечи 4 точки за международната класация, а за място на финала чака спечелилия от мача сред румънците Раду Папое и Кълин Щирбу.

Междувременно Гергана Топалова отпадна на четвъртфиналите на сингъл на шампионата на клей в белгийския град Коксайде с награден фонд 25 хиляди $.

Националката на България за " Били Джийн Къп " загуби от Деяна Раданович (Сърбия) с 4:6, 2:6 след 109 минути игра.
Източник: novsport.com