Националът на България за Купа Дейвис Пьотр Нестеров, се класира

...

Пьотр Нестеров с четири поредни победи на тенис турнир за мъже в Скопие

Националът на България за Купа " Дейвис " Пьотр Нестеров, се класира за втория кръг на шампионата по тенис на червени кортове в Скопие (Северна Македония) с награден фонд 25 хиляди $.

Квалификантът Нестеров победи на старта на главната скица с безапелационното 6:3, 6:0 участващия с " уайлд кард " представител на домакините Стефан Мицов.

19-годишният българин стартира добре и поведе с 4:1, а по-късно взе осем следващи гейма, с цел да затвори мача след 70 минути игра.

Така за място на четвъртфиналите той ще срещне Самуел Руджери (Италия). Преди този мач Нестеров записа и три победи в квалификациите.

Друг българин, който също мина квалификациите - Николай Неделчев, отпадна в първия кръг след проваляне с 3:6, 0:6 от поставения под номер 5 Хумоюн Султанов (Узбекистан).