Националът на България за Купа Дейвис Димитър Кузманов постигна победа

...

Кузманов спечели първия си мач за 2018

Националът на България за " Купа Дейвис " Димитър Кузманов реализира победа в първия си мач за годината.

Кузманов се класира за втория кръг на шампионата по тенис на твърди кортове в турския курорт Анталия с награден фонд от 15 хиляди $, откакто се наложи над участващия с " уайлд кард " руснак Николай Вилегжанин с 6:2, 6:3 след 100 минути игра.

Поставеният под номер 5 пловдивчанин поведе с 4:0 по пътя си към триумфа в първия сет. Във втората част българинът осъществя единствен пробив в шестия гейм и резервира преднината си до края.

За място на четвъртфиналите Кузманов ще играе против румънеца Николае Фрунза. В схемата на двойки българинът и Джанлука Магер от Италия ще стартират против руснаците Тимур Киямов и Денис Клок.