Националът на България за Купа Дейвис Димитър Кузманов отпадна във

...

Димитър Кузманов загуби мач продължил 200 минути на Чалънджър“ в Италия

Националът на България за Купа " Дейвис " Димитър Кузманов отпадна във втория кръг на шампионата на клей от сериите " Чалънджър " във Франкавила ал Маре (Италия) с награден фонд 73 хиляди евро.

Българинът отстъпи с 6:1, 6:7(1), 2:6 от Лоренцо Джустино от Италия. Срещата продължи 3 часа и 20 минути.

На старта на шампионата Мико отстрани с 6:4, 6:4 Далибор Свърчина (Чехия).

Българинът стартира превъзходно срещата с Джустино и поведе с 5:0. След това Мико затвори първата част с 6:1 за 37 минути игра.

Във втория сет Кузманов изпусна на четири пъти преднина от пробив. При 5:4 и 6:5 той на два пъти сервира за продобиване на мача, само че позволи да бъде продънен. В тайбрека Джустино завоюва със 7:1 точки и изравни сетовете.

В третата рашителна част Кузманов загуби пет следващи гейма от 2:1 до 2:6 и отпадна от шампионата.