Националът на България за Купа Дейвис Адриан Андреев отпадна в

...

Андреев отпадна в първи кръг на Чалънджър в Италия

Националът на България за " Купа Дейвис " Адриан Андреев отпадна в първия кръг на шампионата по тенис на твърди кортове от сериите " Чалънджър " в Биела (Италия) с награден фонд 44 820 евро. Участващият с " уайлд кард " Андреев загуби от опитния 33-годишен немец Андреас Бахингер с 2:6, 5:7 след 88 минути игра.

Бахингер, 276-и в международната класация сега, който пласира 9 аса, започва мощно и поведе с 3:0, а в осмия гейм осъществя нов пробив, с който си обезпечи първия сет.

Във втората част 19-годишният Андреев, 419-и в класацията на АТР, поведе с 4:2, само че германецът обърна до 5:4 в своя изгода и даже пропусна мачбол при сервис на българина. Бахингер се възползва от втората си опция и стигна до крайната победа с нов брейк в 12-ия гейм.