Националът на България Димитър Кузманов изравни на 1:1 победи резултата

...

Кузманов изравни резултата за България срещу РЮА

Националът на България Димитър Кузманов изравни на 1:1 победи резултата в мача с Южна Африка от група II на зона Европа/Африка за купа " Дейвис " в Кейптаун. След като по-рано през днешния ден Александър Лазаров отстъпи в три сета пред Лойд Харис, Кузманов не позволи изненада и завоюва със 7:5, 7:5 против представителя на домакините Руан Рулофсе. Кузманов доближи до първия пробив в мача в 12-ия гейм, като с него съумя да затвори първата част. В началото на втория сет обаче южноафриканецът завоюва подаването на българина и поведе с 3:1 гейма. Това обаче не пречупи Кузманов и той изравни при 4:4, след което осъществя нов пробив в самия край, с цел да завоюва мача след 1 час и 51 минути ирга. В събота сутринта е идната среща от мача сред България и Южна Африка. На двойки Габриел Донев и Александър Донски ще срещнат Раджив Рам и Руан Рулофсе.