Националът Христо Манолов се класира с осма оценка за финала

...

Христо Манолов се класира за финала при мъжете на Световната купа по спортна аеробика в Букурещ

Националът Христо Манолов се класира с осма оценка за финала на самостоятелно мъже на финала на Световната купа по спортна аеробика в румънската столица Букурещ.

Българинът получи за осъществяването си оценка от 18.850 точки, макар че имаше 0.20 наказване. Това е най-хубавото класиране до в този момент на Манолов при възрастова група самостоятелно мъже. Финалите са в неделя.

С първа оценка в пресявките е Давиде Начи (Италия) с 20.600 точки.

Днес в 16.00 часа стартират квалификациите в категории смесени двойки и самостоятелно дами, където Христо Манолов и Борислава Иванова ще се борят за класиране измежду най-хубавите осем.

В зала " Поливалента " в румънската столица са събрани най-хубавите състезатели от целия свят.

Миналият уикенд на интернационалния шампионат в Пловдив Борислава Иванова стана първа на дами самостоятелно с най-високата оценка в цялото съревнование и победи на смесени двойки дружно с Христо Манолов, който пък се подреди четвърти при мъже самостоятелно.