Националът Димитър Янакиев записа трета поредна победа и се класира

...

Димитър Янакиев е полуфиналист в Германия

Националът Димитър Янакиев записа трета поредна победа и се класира за полуфиналите на интернационалния шампионат по бадминтон в немския град Бон.

Поставеният под номер 8 в схемата българин направи поврат и победи Янис Годен (Франция) с 16:21, 21:17, 21:17 за 65 минути. Така той си подсигурява си подсигурява най-малко бронзово отличие.

Националът загуби първия гейм, само че в идващите два водеше в резултата. В третата част той взе задатък от 17:10 и без проблеми завоюва дуела.

По-рано през днешния ден Янакиев надви над Саша Левен (Франция) с 21:11, 18:21, 21:13 за близо час игра.

На полуфиналите на следващия ден българинът ще играе с спечелилия от дуела сред Ян Ли (Малайзия) и номер 4 Куан Лин Ко (Тайван).