The Times: НАТО няма да изпрати войски в Украйна заради риска от Трета световна война
НАТО няма да желае да изпрати войски в Украйна. Както написа The Times, тъй като в случай че " те бъдат убити от съветските войски ", страни като Англия могат бързо да се окажат въвлечени в спор, идващ района към Трета международна война, предава " Фокус ".
Изданието напомня, че в сряда президентът на Украйна Володимир Зеленски, в " проекта си за победа ", показан на Върховната Рада, предложи " да се сложи на нейна територия изчерпателен неядреен стратегически пакет за въздържане " против Русия.
Пакетът за неядрено въздържане на Русия - какво включва той
Военният анализатор и някогашен офицер от английската войска Джъстин Кръмп допусна, че този " пакет за неядрено въздържане " евентуално ще включва разполагане на западни сили на украинска земя в дълготраен проект. В същото време той напомни, че преди огромното навлизане в Руската федерация подготвителните елементи на НАТО бяха изтеглени от Украйна " от боязън да не бъдат нападнати ".
Миналата седмица беше обявено, че Обединеното кралство обмисля да изпрати войски назад в Западна Украйна, с цел да образоват украинските военни, се споделя в публикацията.
" Подобни проекти обаче към момента не са контрактувани, защото Обединеното кралство и други страни са загрижени за риска, на който са изложени техните войски в Украйна, " напомня вестникът.
Освен това The Times написа, че съгласно анализатори и военни източници " пакетът за неядрено въздържане " на Зеленски може да включва разнообразни ограничения и оръжия, като " създаване на балистични ракети, създаване на инфраструктура на НАТО и увеличение на калените в борби украински сили. "
" Вярвам, че Зеленски има поради прецизни оръжия с огромен обхват, като неядрени балистични и крилати ракети и изтребители с управляеми муниции, пускани от въздуха ", споделя Соломия Бобровская, национален народен представител на Украйна и заместник-ръководител на делегацията на страната в НАТО.
Според украински боен източник Зеленски е имал поради и развиването на качества за удари на далечни дистанции. И това е или увеличение на доставките на западни ракети, или произвеждане на оръжия с по-голям обхват на територията на Украйна, които няма да подлежат на никакви западни ограничавания.




