“Нашият град има особен дух и той се дължи на

...
“Нашият град има особен дух и той се дължи на
Коментари Харесай

Проф. Кирил Топалов получи наградата на СО за изключителни постижения в културата

“Нашият град има необикновен дух и той се дължи на вас - хората, които творят. И навръх този ден, на най-хубавият ден на нашия град, денят на вярата, вярата и любовта, се покланяме пред вашия гений ”. Това съобщи кметът на София Йорданка Фандъкова, съобщи кореспондент на БГНЕС.


Днес бяха връчени премиите за ярки достижения в региона на културата за 2023 година


Фандъкова разяснява, че за нея е било чест да управлява екип, който е имал отношение към културата и образованието. “Освен вложенията, които вършим в културата, посредством тези награди показваме и уважението си към вас - нашите създатели ”, сподели още столичният кмет.


Проф. Кирил Топалов получи премия за изключителни достижения и принос в националната просвета. “Неслучайно огромна част от сюжетите на творчеството ми са софийски. В София е извършен вторият Велики събор, не би трябвало да забравяме, че някъде сред София и Ниш са родени Константин Велики и неговата майка Елена, тъй че София е един град, който е извънредно значим във всяко едно отношение ”, сподели проф. Кирил Топалов.

В област спектакъл спечелилият премията е артистът Владимир Пенев.

В региона музика отличеният с премия е ректорът на Музикалната академия проф. доктор Сава Димитров. “С рекордния бюджет за просвета показвате по какъв начин давате образец и потвърждавате, че всичко е допустимо стига да имате предпочитание и да знаете по какъв начин ”, съобщи проф. доктор Сава Димитров.

В бранш “фотография ” премията завоюва фондация “Музис ”.

Отличена бе и Софийската градска изложба, където създателите получиха своите самопризнания. /БГНЕС

Източник: bgnes.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР