Нашето правителство, което сега е оглавявано от Борис Джонсън, много

...
Нашето правителство, което сега е оглавявано от Борис Джонсън, много
Коментари Харесай

Ема Хопкинс: Искаме българите да останат във Великобритания

Нашето държавно управление, което в този момент е ръководено от Борис Джонсън, доста ясно акцентира, че на 31 октомври ние напущаме, излизаме от Европейския съюз с или без договорка. Естествено, че е за предпочитане да го напуснем със договорка, само че считаме, че това е един въпрос, който трае към този момент много дълго време.
Ние желаеме българите да останат и доста съществено държим на това. Искаме българите да дойдат, тъй като всяка година доста от тях, които идват, имат някакъв принос. Това съобщи пред БНР посланикът на Англия в България Ема Хопкинс във връзка идния Брекзит и мястото на българските емигранти на Острова.
В неделя „ Сънди таймс “ разгласява документ, съгласно който Англия ще бъде наранена от " дефицит на гориво, храни и медикаменти, в случай че напусне Европейския съюз без съглашение, а също по този начин е застрашена от нарушение на работата на пристанищата и твърда граница с Ирландия ". Това демонстрират документи на английското държавно управление /т.нар. „ Операция Yellowhammer “/.
Посланик Хопкинс разяснява прогнозите, оповестени в изданието, които приказват за забавяния на трафика под Ла Манша поради митнически инспекции, връщане на твърдата граница сред Северна Ирландия и Ирландия, повишаване на медикаментите, горивата и така нататък
„ Това, което рапортува " Сънди таймс ", отразява сегашната, настоящата работа на английското държавно управление по въпроса за съглашението и би трябвало да ви кажа, че доста деликатно и точно се преглеждат всички аспекти, освен на търговията, само че и на всичко останало, с цел да сме сигурни, че действаме по метод, който може да бъде предсказуем.
Естествено, че никой не знае тъкмо какви условия ще се появят, само че ние бихме желали да предотвратим всеки вероятен неприятен резултат, тъй като фактически това, което е належащо, е да консултираме и бизнеса, и хората за това по какъв начин да работят. Освен това е належащо едно вторично законодателство, което да обвие в вярна рамка всичко, което ще се прави “.
На 23 юли се навършиха 140 години дипломатически връзки сред България и Англия. На въпрос дали дипломатическата история ще има значение за това какво ще се случи с правата на българските жители във Англия след Брекзит, дипломат Хопкинс разяснява:
„ Наистина имаме задълбочени и доста богати връзки. С наслаждение декларирам, че можем да допринесем за тяхното за подсилване, затвърждаване, задълбочаване и обогатяване, без значение от това дали сме в Брюксел или не. Ние желаеме българите да останат и доста съществено държим на това. В момента се работи върху една скица, съгласно която всички българи, които са се възползвали от тази скица за метода на оставане, могат да не престават да употребяват ситуацията.
Искаме българите да дойдат, тъй като всяка година доста от тях, които идват, имат някакъв принос. Бихме желали тази наклонност да продължи и през 2020-2021 година Работим доста съществено с българските си сътрудници (за правата на английските жители у нас - б.р.) и те вкараха едно законодателство, по силата на което английските жители могат да се радват на същите права и същото състояние. Ние сме доста удовлетворени, тъй като това е едно взаимно съглашение на огледални връзки “.
Продължава следствието на отравянето на Емилиян Гебрев, в което през февруари беше оповестено, че се включва английски екип, посочи посланикът. Относно хакерската офанзива над Национална агенция за приходите тя съобщи:
„ Едно от нещата, с които се занимаваме, е да оказваме поддръжка всяка страна да взема решение такива проблеми от своя лична позиция. Напълно разчитаме на нашите български сътрудници.
Също по този начин те могат изцяло да разчитат на нашата помощ във връзка с експертизата и на опциите, с които можем да им окажем помощ. България не е единствената страна, в която инфраструктурата е застрашена и ние ще създадем всичко допустимо, с цел да помогнем тази опасност да не излезе и, примерно, да заплашва и нашите жители “.
Англия прави оценка реакциите на България по случая Скрипал, сподели дипломатът и посочи че София „ доста съществено поддържа дейностите на Хагската организация за възбрана на химическите оръжия. За да можем да продължим в същата посока, ние се нуждаехме от тази поддръжка. Да не приказваме, че България поддържа и глобите на Обединените народи в тази ситуация с Русия “.
Относно кандидатурата на Иван Гешев за основен прокурор, дипломат Хопкинс разяснява:
„ Това е вътрешен въпрос на България. Аз съм се срещнала с господин Гешев. От моите оперативни сътрудници знам, че ние доста добре работим с господин Гешев, изключително при престъпни случаи “.
Източник: actualno.com

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР