Нашата Цветана Пиронкова бе отчайващо близо до това да сътвори

...

Цвети закичи геврек на Сабаленка, последва страхотна драма с 2 изпуснати мачбола и загуба

Нашата Цветана Пиронкова бе отчайващо покрай това да сътвори голяма сензация в международния тенис. Чаровната пловдивчанка сподели страхотна игра против №8 в ранглистата на WTA Арина Сабаленка от Беларус, само че в последна сметка загуби след два изпуснати мачбола.

Това стана в мач от втория кръг на мощния шампионат в Маями, който е от най-високата категория при дамите WTA 1000 и е с награден фонд 3,26 милиона $. Спортист номер 1 на България за 2020 година отстъпи на съперничката си в 3 сета - 6:0, 3:6, 6:7(9).

Срещата продължи 2 часа и 28 минути. Пиронкова потегли от квалификациите и напуща Маями с гордо вдигната глава, откакто реализира победи над Кейти Макнали, Олга Говорцова и Марта Костюк.

Срещу Сабаленка пловдивчанката започва мощно и затвори първия сет, без да загуби даже гейм - на тенис език - " закичи й геврек ". Във втория Цвети направи ранен пробив и поведе с 3:1, само че последва срив и тенисистката от Беларус изравни резултата след 6:3.

Развоят на решителния трети сет бе още по-шокиращ. Пиронкова поведе с 5:2, макар че на два пъти изиска лекарска помощ поради болки в предмишницата. Нашето момиче обаче не удържа преднината си и се стигна до тайбрек. В него Сабаленка първа стигна до два следващи мачбола, само че те бяха избавени от Цвети.

След това българката на собствен ред също имаше две благоприятни условия да завоюва дуела, само че ги пропусна, а Сабаленка подвигна победоносно ръце при 11:9 в тайбрека.

Пловдивчанката си потегля от Маями със извоювани 65 точки за международната класация, в която тя е №131 сега.
Източник: novinite.bg