Населението на Япония е спаднало с 2,5 % за пет

...
Населението на Япония е спаднало с 2,5 % за пет
Коментари Харесай

Рекорден спад на населението на Япония за пет години

Населението на Япония е спаднало с 2,5 % за пет години, сочат оповестени през днешния ден данни от последното броене, което е рекорден спад от началото на изследванията, почнали през 1920 година, съобщи Франс прес, представена от Българска телеграфна агенция.

Населението на четвъртата стопанска система в света е спаднало до 123 милиона души през 2025 година, съгласно предварителни данни от преброяването, което се организира на всеки пет години.

Това са с над 3 милиона души по-малко спрямо предходното броене през 2020 година Спадът е повече от три пъти по-голям от този, регистриран сред 2015 година и 2020 г.
Източник: manager.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР