НАСА започна миналия петък, 13 октомври, първото си пътешествие към

...
НАСА започна миналия петък, 13 октомври, първото си пътешествие към
Коментари Харесай

НАСА след изстрелването на ракета към мистериозен метален свят: За първи път ще посетим такъв

НАСА стартира предишния петък, 13 октомври, първото си странствуване към тайнствен свят, формиран главно от метал – метеорита Психея, оповестиха международните медии. Тежката ракета на компанията “СпейсЕкс ” излетя от галактическия център “Кенеди ” във Флорида.

 

Апаратът, който ще бъде изведен в Космоса, ще измине 3,6 милиарда км през идващите шест години, с цел да доближи галактическата канара, ситуирана във външната част на основния астероиден пояс сред орбитите на Марс и Юпитер, споделя Дейвид О, основен инженер в лабораторията за реактивни мотори на НАСА в Пасадена, Калифорния.

 

“Стартираме задача до обект, който човечеството в никакъв случай до момента не е изучавало от близко - посочва Линди Елкинс-Тантън, основен откривател и професор в Държавния университет на Аризона. - Това ще бъде първото ни посещаване в свят с железна повърхнина. Няма доста изцяло неразучени типове светове в нашата слънчева система, тъй че приключението е извънредно вълнуващо. ”

 

Учените считат, че огромният метеорит вид М, или железен метеорит, може да бъде откритото ядро на ранен планетарен конструктивен детайл и да наподобява на ядрата на скалисти планети в нашата слънчева система като Земята, Марс, Венера и Меркурий. Ядрото може да е било изложено на показ заради жестоки конфликти с други скалисти тела при започване на образуването на слънчевата система.

 

Наземни и галактически телескопи са следили Психея в предишното, главно откривайки радиация, отскачаща от отразяващия метал на повърхността на метеорита. Заедно тези наблюдения помогнаха да се създаде модел на формата на метеорита, който е с повърхнина, еквивалентна на щата Калифорния, разкрива Елкинс-Тантън.

 

Мисията бе планувана за изстрелване през октомври 2022 година, само че бе отсрочена, с цел да бъде осъществена цялостна инспекция на полетния програмен продукт.

Източник: epicenter.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР