Народното събрание ще продължи с разискванията на второ четене на

...
Народното събрание ще продължи с разискванията на второ четене на
Коментари Харесай

НС продължва с обсъждането на промените в Изборния кодекс

Народното събрание ще продължи с разискванията на второ четене на измененията в Изборния кодекс.

Вчера болшинството дефинитивно реши на идващите избори да се гласоподава и с машини, и с хартиени бюлетини. Днес Народното събрание ще разиска предлагането на ГЕРБ за основаване на нова глава в Изборния кодекс за въвеждане на смесена система при избори за Велико национално заседание.

От ГЕРБ оферират мажоритарен избор на половината депутати във Великото национално заседание, а останалите 200 да се избират съразмерно. Идеята е атакувана и от опозицията, и от един от съдружните сътрудници - " Национален фронт за избавление на България ". В партията на Валери Симеонов оферират опазване на общия ред, очакван в конституцията, за избори за Велико национално заседание. В претекстовете си НФСБ показват, че Великото национално заседание изисква оптималната представителност, която се подсигурява само от пропорционалната изборна система, а мажоритарен избор облагодетелства главно огромните политически сили.

Българска социалистическа партия упорстват предложенията в изборното законодателство за Велико национално заседание да бъдат оттеглени. Лидерът Корнелия Нинова:

" 160 подписа за привикване на Велико национално заседание няма да имате. Не губете времето на Народното събрание и на народа, Това беше избавителният пояс за бойко Борисов и за вас. "

Депутите ще вземат решение още дали да възложат на Централната изборна комисия да закупи или наеме машините за гласоподаване - предложение, което се оспорва от Българска социалистическа партия и Движение за права и свободи.

Източник: cross.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР