Дренчев, „Възраждане“: Ако си върнем лева, инфлацията ще е по-ниска!
Народният представител от „ Възраждане “ Димо Дренчев бе специфичен посетител в „ Седмицата на Дарик “, с цел да разяснява настоящата вътрешнополитическа обстановка на фона на към този момент работещия 52-ри парламент и конституираното държавно управление с министър-председател Румен Радев.
„ Трябваше да бъде извършен референдум. Народът е задоволително умен. С хубава акция всеки можеше да изложи своите тези. При референдум хората щяха да гласоподават за опазване на лв. и на борда. Това, което се случи, бе антидемократично. България бе анексирана с влизането си в еврозоната. Решението за влизането в еврозоната бе нелегитимно “, съобщи Димо Дренчев.
„ Народното събрание наруши закона, като отхвърли референдума, който бе законно пожелан от народа. Ако си върнем лв. и борда, инфлацията ще е по-ниска или най-малко колкото е в този момент. Ако върнем борда, можем още веднъж да обвържем лв. с еврото. За мен огромният въпрос е за какво не се организира референдум. Технически е въпросът какъв брой към какъв брой ще се фиксира левът по отношение на еврото “, разяснява Димо Дренчев.
„ Трябваше да бъде извършен референдум. Народът е задоволително умен. С хубава акция всеки можеше да изложи своите тези. При референдум хората щяха да гласоподават за опазване на лв. и на борда. Това, което се случи, бе антидемократично. България бе анексирана с влизането си в еврозоната. Решението за влизането в еврозоната бе нелегитимно “, съобщи Димо Дренчев.
„ Народното събрание наруши закона, като отхвърли референдума, който бе законно пожелан от народа. Ако си върнем лв. и борда, инфлацията ще е по-ниска или най-малко колкото е в този момент. Ако върнем борда, можем още веднъж да обвържем лв. с еврото. За мен огромният въпрос е за какво не се организира референдум. Технически е въпросът какъв брой към какъв брой ще се фиксира левът по отношение на еврото “, разяснява Димо Дренчев.
Източник: darik.bg
КОМЕНТАРИ




