Народната легенда Янка Рупкина в битка за живота си: 87-годишната певица е в критично състояние!?
Народната певица Янка Рупкина е в сериозно положение в столична болница, където от сряда вечерта лекарите се борят за живота ѝ. Това оповестиха близки на емблематичната фолклорна изпълнителка пред Lupa. Рупкина, която стана известна и като част от „ Мистерията на българските гласове “, е на 87 години.
Тежко положение, причина не е конкретизирана
Според източници, положението на Рупкина е съществено, само че точната причина за хоспитализацията не се оповестява. През годините тя е имала проблеми със сърцето и е била приета в болница за малко.
Колежка сигнализира за здравословното положение
За здравословните проблеми на певицата алармира нейната близка колежка Илка Александрова, с която са свързани десетилетия другарство. Александрова споделя:
„ Снощи я потърсих по телефона, с цел да я чуя. Говореше едва-едва. Успя единствено да ми каже, че се усеща доста зле и да се свържа с нейни близки. Била е сама в този миг. Реагирах стремително, тя беше закарана в болница. Лекарите споделиха, че е в точния момент и вършат всичко по силите си. Нека Божията мощ, нашата молитва и любов към нея и лекарите да я върнат към здравето и живота. “
Предишни здравословни проблеми
През 2021 година странджанската национална певица бе призната в болница поради COVID-19, а няколко месеца по-късно претърпя интервенция поради недъгавост на макулата на очите в напреднал етап.
През 2022 година сърцето ѝ излезе от темп, което наложи още веднъж хоспитализация, а през 2023 година й бе направена намеса поради спукана жлъчка. През това време умря и брачният партньор ѝ, за който тя се грижеше безрезервно.
Вяра и мощен дух
Миналата година, след изписването от болничното заведение, Янка Рупкина показа с неспокойствие:
„ Аз съм божий човек. Господ ме държи тук още, тъй като не съм си изпяла песните. След като бях в болница и лекарите откриха тромб, аз си споделих: „ Янке, ще се стегнеш. Ще се оправиш. Народът те чака “. И ето ме – възкръснах! “
След престоя си в „ Пирогов “, където медицинските екипи съумяха да я стабилизират, тя избра да се възвръща при сестрите си в малко селце край морето. През есента се върна в София, само че през последните месеци здравето ѝ още веднъж е разтърсено.
Още вести четете в: България, Живот, Шоу нюз За още настоящи вести: Последвайте ни в Гугъл News




