Тя си сложила червен лук около врата и заспала, а на сутринта се случило нещо прекрасно
Народната медицина дефинира неслучайно аления лук като универсално средство, което може да помогне за здравето ни не при едно и две болести. Със сигурност салатният кромид убива бактериите, почиства добре кожата и прави чудеса с фосфорната киселина в кръвта ни. Лекарят от Санкт Петербург Игор Князкин пък твърди, че аленият лук може да помогне и при проблеми с щитовидната жлеза, които са надалеч по-разпространени при дамите, в сравнение с при мъжете. Препоръката на доктор Князкин е вечер, преди лягане, да разполовите глава червен лук, тъй че да се покажат капчиците сок по всяка от разрязаните повърхности. След това с двете половини масажирайте шията си в региона на щитовидната жлеза с кръгови придвижвания.
След като извършите масажа най-важното е да не си миете врата.
Легнете си напряко по този начин и оставете сокът да прави чудодейната си работа през нощта. Според доктор Князкин сокът е натурален стимулатор на функционалностите на щитовидната жлеза.
Руският доктор твърди, че ще се почувствате по-добре още на идната заран и предлага тази процедура да се прави най-малко един път седмично.
Що се отнася до признаците, които сигнализират, че имате проблеми с щитовидната жлеза, то дамите би трябвало да бъдат изключително деликатни при появяването на някои от следните признаци:
–Изтощение – непрестанно чувство за отмалялост и безсилие, даже в случаите когато сте се наспали доста добре през нощта и след ставане заран. Това може да бъде симптом за намалени функционалности на щитовидната жлеза. Интензивната и перманентна отмалялост е един от главните признаци за проблем с щитовидната жлеза.
–Не се чувствате добре – постоянно повтарящите се положения на меланхолия и горест могат да бъдат индикатор за хипофункция на щитовидната жлеза. Специалистите считат, че когато хормоните, които тя създава са прекомерно малко, се нарушава синтеза на серотонин в мозъка.
–Нервност и тревога – тези положения постоянно са разследване от хиперактивност на щитовидната жлеза. Ако непрестанно се чувствате „ стегнати ” и не можете да се отпуснете, вероятността да има нещо неправилно във действието на щитовидната ви жлеза е голяма.
–Промени в апетита – нарасналият вкус може да бъде симптом за хипертиреоидизъм. Когато щитовидната жлеза създава прекалено много хормони, е доста евентуално да се чувствате гладни съвсем непрестанно.
Слабо дейната щитовидна жлеза, въпреки това, може да обърка чувствата за усет и аромат.
–Нарушени мозъчни функционалности – дейната щитовидна жлеза води до обилни компликации в концентрацията, а намалената й интензивност – до непрестанно забравяне и странна, обща комплицираност. За страдание в сходни стуации доста дами над избрана възраст свързват тези признаци с менопаузата, смятайки че те просто ще отминат с времето.
–Понижено либидо – никакво или съвсем никакво предпочитание за секс постоянно може да значи намалена функционалност на щитовидната жлеза.
–Сърцебиене, прескачане на сърцето и неприятни чувства в сърдечната област – това също е постоянно срещан индикатор за проблеми с щитовидната жлеза и по-конкретно – хипертиреоидизъм.
Забележка: Тази публикация е с извънредно осведомителна цел. Преди да употребявате каквито и да е средства от националната медицина, се консултирайте със своя доктор!