Наричат я руската мафия - могъща престъпна структура в Германия,

...
Наричат я руската мафия - могъща престъпна структура в Германия,
Коментари Харесай

ZDF: Руската мафия в Германия

Наричат я " съветската мафия " - могъща незаконна конструкция в Германия, която се отличава най-много с изключителната си грубост. За развиването ѝ през последните 30 години споделя филм на немската телевизия ZDF.

" Тайните на съветската мафия " - под това заглавие немската социална телевизия ZDF излъчи 45-минутен документален филм, който наблюдава развиването на престъпността от някогашните руски републики в Германия през последните 30 години.

Голяма част от кино лентата е отдадена на 90-те години на предишния век. Тогава Берлин и източната част на Германия последователно се трансформират в център на съветската престъпност. През 1991 година в Берлин са регистрирани цели 14 убийства, свързани с рекет и битка за въздействие сред разнообразни съветски групировки.

Документалният филм показва „ съветската мафия " като незаконна конструкция, която се отличава от други сходни организации, да вземем за пример от италианската мафия, най-много с изключителната си грубост.

Какво разкрива филмът

Във кино лентата се цитират данни на немската полиция, съгласно които сега в страната работят 22 незаконни боса и 50 групировки с обща бройка от 10 000 души.

„ Руската мафия " се занимава с всевъзможни незаконни действия: рекет, надзор на проституцията, търговия с оръжия и опиати, трафик на хора, пране на пари. Експертите пресмятат, че тези групировки ежедневно печелят по 1 милион евро, като огромна част от тези пари се влагат в недвижими парцели. И може би не е случайност, че през последните години цените на недвижимите парцели в Германия стремително порастват.

Германската полиция не може да се похвали с особени триумфи в битката против „ съветската мафия ". Най-големият ѝ удар е карцерът на Александър Бор преди повече от 20 години. Бор, професионален нарушител „ тежка категория ", беше арестуван в Мюнхен и наказан на пожизнен затвор поради убийството на различен съветски под земята необут - Ефим Ласкин.

После наказването му беше променено на 13 години отнемане от независимост, само че единствено след две години Бор беше депортиран в Русия, където излезе на независимост и самичък стана жертва на поръчково ликвидиране.

От документалния филм научаваме още, че в битката против съветската престъпност в Германия не доближават експерти. Само митническите управляващи са натрупали 37 000 преписки за пране на пари, които няма кой да проверява. Освен това незаконните групировки от някогашния Съветски съюз са херметически затворени, съвсем невероятно е да се внедрят сътрудници под прикритие или да бъдат открити предпазени очевидци.

Сходни проблеми се установяват и във връзка с тези нарушители от страните в някогашния Съюз на съветските социалистически републики, които излежават санкции в немски затвори. Техният брой е към 5000 - 10% от всички пандизчии в Германия.

Пред създателите на кино лентата един публицист споделя, че немските пандизчии драговолно се слагат под закрилата на руснаците в пандизите - най-много тъй като ценят тяхната единодушие и тъй като се опасяват от пандизчиите, които са родом от арабски страни.

Недостатъците

Документалният филм осведоми основно за 90-те години на предишния век, по-нови обстоятелства съвсем няма. Пред камерата не застава нито един същински представител на съветския под земята свят в Германия, а имена на незаконни босове не се загатват.

Единственият съветски събеседник, Михаил Орский, е показан като „ предводител на таксиджийска мафия ". За него обаче съветските медии присмехулно пишат, че е просто „ рекетьор в пенсия ". Във кино лентата той не споделя нищо съответно за съветската мафия в Германия.

В резюме: макар гръмките анонси филмът на ZDF не разкрива никакви секрети. Но главният му извод наподобява верен: немските правоприлагащи органи явно не се оправят с казуса. И то не толкоз заради неналичието на личен състав или затвореността на „ съветската мафия ", колкото поради слабото съдействие с съветската страна, за което приказват и няколко от събеседниците във кино лентата.

За да бъде отслабена импортираната от някогашните руски републики престъпност в страната, немските управляващи би трябвало най-много да засилват битката против прането на пари, считат създателите на кино лентата. Защото, както се показва един от събеседниците, „ това е опасност за самите устои на правовата страна ".
 
Източник: dariknews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР