Нареченият от феновете на Борусия "нов Батман" след продажбата на

...

Новият Батман на Дортмунд носи победа с два гола в дебюта си

Нареченият от почитателите на Борусия "нов Батман " след продажбата на голмайстора Пиер-Емерик Обамеянг - Миши Батшуай дебютира с две попадения при успеха над Кьолн с 3:2.

Борусия записа първа победа за 2018-а година откакто стартира с три следващи хикса. В срещата от 21-ия кръг на Бундеслигата воденият от Петер Щьогер отбор стигна до триумфа и заема второто място във краткотрайното класиране с 34 точки, колкото имат Байер Леверкузен и Шалке 04, само че те са с мач по-малко. Лидер в Германия е Байерн Мюнхен с 50 точки и мач по-малко.

Тимът на Кьолн пък остава на последното, 18-о място във краткотрайното класиране в Бундеслигата с 13 точки.

Батшуай осъществя първия и втория гол за състава от Дортмунд, като още едно негово попадение не бе прието поради засада в края на първото полувреме след потребление на системата за видео повтаряне. Борусия поведе след хубав гол на взетия чартърен от Челси Миши Батшуай в 35-ата минута. В 60-ата Кьолн изравни посредством Симон Цолер, само че единствено две минути по-късно Батшуай вкара нов прелестен гол за 2:1 за гостите.

Нови 7 минути по-късно домакините върнаха равенството. Хорхе Мерес се разписа за 2:2.

С късен гол на Андре Шюрле в 84-ата минута Борусия измъкна трите точки при гостуването си на Кьолн.