Напусна ни един достоен лекар, отдал целия си професионален път

...
Напусна ни един достоен лекар, отдал целия си професионален път
Коментари Харесай

Още един български доктор светило отлетя на небето

Напусна ни един заслужен доктор, отдал целия си професионален път на медицината в региона на акушерството и гинекологията, оповестиха сътрудниците му

Кърджали се сбогува с бележит доктор: Почина д-р Борислав Коленцов.

На 10 октомври 2024 година град Кърджали загуби един от своите най-уважавани медицински експерти. Д-р Борислав Коленцов, дългогодишен акушер-гинеколог в МБАЛ " Д-р Атанас Дафовски " АД, умря, оставяйки след себе си богато професионално завещание и дълбока диря в сърцата на сътрудниците и пациентите си.

Ръководството на болничното заведение публично заяви тъжната новина, изразявайки дълбоката си тъга по загубата на изключителния експерт. В своето изказване те подчертаха всеотдайността на доктор Коленцов към здравната специалност и неговия забележителен принос в региона на акушерството и гинекологията.

" Напусна ни един заслужен доктор, отдал целия си професионален път на медицината в региона на акушерството и гинекологията ", се споделя в формалното известие на управлението на МБАЛ " Д-р Атанас Дафовски " АД.

Кариерата на доктор Коленцов е белязана от неуморни старания за възстановяване на опазването на здравето в Кърджали и района. Неговата отдаденост и професионализъм са оставили трайна диря в развиването на акушеро-гинекологичната помощ в региона, като са помогнали за възстановяване на здравето и благосъстоянието на безчет дами и фамилии.

Колегите на доктор Коленцов го помнят като безрезервен доктор, постоянно подготвен да помогне и да показа своя богат опит. Неговият принос към образованието на младите експерти в болничното заведение е безценен, като доста от днешните водещи акушер-гинеколози в района са имали достойнството да се учат от него.

" Ще останат споменът, уважението и обичта на кърджалийското поданство и на тези, които дълги години работихме с доктор Коленцов ", споделят от управлението на болничното заведение, наблягайки дълбоката връзка сред лекаря и общността, на която той е служил неуморно през годините.

Новината за кончината на доктор Коленцов провокира вълна от съболезнования и мемоари измежду жителите на Кърджали. Много пациенти споделят в обществените мрежи своята признателност за грижите и професионализма на доктор Коленцов, наблягайки неговата човещина и съчувствие в сложни моменти.

Ръководството на МБАЛ " Д-р Атанас Дафовски " АД изрази своите най-искрени съболезнования към фамилията и околните на д-р Борислав Коленцов. В този сложен миг, цялата общественост на Кърджали се сплотява в скръбта си, отдавайки респект на един извънреден човек и експерт.

Поклонението пред д-р Борислав Коленцов ще се състои на 12 октомври 2024 година от 11:00 до 12:00 часа в храм " Свети Архангел Михаил " в град Кърджали. Очаква се доста жители, сътрудници и пациенти да дойдат, с цел да отдадат последна респект на обичания доктор.

Със своята кончина, доктор Коленцов оставя голяма празнина в здравната общественост на Кърджали, само че в същото време и богато завещание от познания, опит и човещина, което ще продължи да въодушевява бъдещите генерации лекари.

Нека си спомним за д-р Борислав Коленцов не единствено като за извънреден експерт, само че и като за човек, посветил живота си на грижата за другите. Неговият образец на безрезервност и професионализъм ще остане ярък спомен и пътеводна светлина за всички, които не престават неговото дело в работа на здравето и благополучието на обществото.

Поклон пред светлата му памет!
Източник: petel.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР