Напредва ремонтът на близо 57 км от международния път Е-79

...
Напредва ремонтът на близо 57 км от международния път Е-79
Коментари Харесай

Ремонтът на Е-79 в Северозапада напредва /снимки/

Напредва ремонтът на близо 57 км от интернационалния път Е-79 на територията на областите Видин, Монтана и Враца.
В област Враца строителни действия се извършват в 8-километрова права, преминаваща до с. Краводер /от 125-и до 133-и км/ и в 2-километров сектор от обхода на Враца при входа на града /от 140-и до 142-и км/. Завършено е фрезоването в сектора от 125-и км до 132-и км и работата продължава по одобрения график. Паралелно с това се поставя нова асфалтова настилка в правата от 129-и до 132-и км, ремонтират се фуги на мостовото оборудване при 129-и км, отстранява се крайпътната растителност, профилират се банкетите и окопите по цялото трасе.
На територията на област Монтана се работи в правите от Белотинци до Смоляновци /от 73-и до 81-и км/ и сред обходния път на град Монтана и Сумер /от 112-и до 125-и км/. В правата от 73-и до 81-и км е осъществено фрезоване и преработване на пътната настилка, след което е положен биндер. Поставена е над 20 хиляди квадратни метра геомрежа, с което ще се обезпечи по-голяма издръжливост на трасето, поради интензивността на трафика. В сектора от 112-и до 125-и км е фрезована асфалтовата настилка. Машинно са почистени бетонни улеи и земни окопи. Премахната е и крайпътна растителност.
В област Видин се ремонтират 26 км сред Димово и Белотинци /от 47-и до 73-и км/. Досега е положена нова настилка от над 12 хиляди кв. м компактен асфалтобетон и над 29 хиляди кв. м неплътен асфалтобетон. Фрезовани са към 54 хиляди кв. м от пътната настилка.
Текущите ремонтни работи на път I-1, които започнаха на 26 май, включват замяна на асфалтовата настилка в обособени сектори, а по част от трасето се правят едроплощни изкърпвания. В избрани прави настилката ще бъде сменена по цялата широчина на платното. Прогнозният период за довеждане докрай на ремонта е до края на юни. Строителните действия се извършват от сдруженията, с които АПИ има контракти по Закон за обществените поръчки за настоящ ремонт и поддържане на републиканските пътища в трите области - Видин, Монтана и Враца
Припомняме, че при осъществяване на ремонта в сектора сред Монтана и Враца е напълно лимитирано придвижването и транспортните средства се пренасочват по обходни направления. Пълното затваряне на трасето ще разреши осъществяване на планувания ремонт в по-кратки периоди и с по-добро качество. Леките коли до 3,5 т се пренасочват от път I-1 в региона на Крапчене по път III-162 Сумер - Стояново - път I-1 Монтана - Враца и назад. Автомобилите над 3,5 т се пренасочват при Крапчене по път II-13 Крапчене - Стубел - Липен - Криводол - път III-101 Криводол - Враца и назад. По време на строителните действия МПС над 3,5 т, пътуващи към селата Трифоново, Сумер и Бели извор ще бъдат пропускани да минават по първокласния път I-1.
В сектора Видин - Монтана е спряно придвижването на камионите над 12 т, а трафикът на леките коли до 3,5 т не е лимитиран. Обходният маршрут за камионите над 12 т е по път I-1 до кръстовището при с. Дунавци с път II-11 Симеоново - Ботево - Арчар - Добри дол и път III-112 Добри дол - Тополовец - Дъбова махала - Славотин - Студено буче – обход на град Монтана и назад.
Агенция „ Пътна инфраструктура “ се извинява на водачите за породеното стеснение и на жителите от обитаемоте места по обходните трасета, по които ще минава директният трафик, само че ремонтните работи са нужни за възстановяване на експлоатационното положение на първокласния път и не търпят отсрочване. Апелът към водачите е да съблюдават разпоредбите за придвижване и рестриктивните мерки на скоростта, да не подхващат рискови изпреварвания, с които заплашват сигурността на всички останали пътуващи.
Всички жители и транспортни компании могат да получават информация за настоящата пътна конюнктура от интернет страницата на АПИ - www.api.bg, както и когато и да е от денонощието на тел. 0700 130 20.
Източник: bulnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР