Направили сме много сериозна програма да се борим България да

...
Направили сме много сериозна програма да се борим България да
Коментари Харесай

Кирил Петков: Борим се България да влезе в Шенген през декември

Направили сме доста сериозна стратегия да се борим България да влезе в Шенген през декември. Това разгласи Кирил Петков, съпредседател на „ Продължаваме промяната – Демократична България “ (ПП-ДБ) в изявление за Нова телевизия.

Петков разяснява, че след приемането на антикорупционния закон, с който съществуващата Комисия за противопоставяне на корупцията и лишаване на нелегално добитото имущество (КПКОНПИ) се разделя на две, са се нараснали възможностите ни за смяна на мнението на Нидерландия.

„ Говорим за декември в този миг “, уточни той.

По думите му в този момент въпросът е с Австрия.

„ Прекарах предходната седмица три часа с представители на техния парламент, отпътувам в края на тази седмица още веднъж. Академик Николай Денков отива там през октомври “, добави Петков.

Това, което показахме е, че всичко е въпрос на резултати. В този миг реализираме общи цели, съобщи Петков в отговор на въпрос дали се върви към подписването на съдружно съглашение с ГЕРБ-СДС.

„ Ако покажем повече положителни резултати, за които сме сигурни, че не сме предали значим приоритет, мисля, че стабилността на това държавно управление става все по-силна “, добави Петков.

По думите му последна точка е да бъде реализирано върховенството на закона. Петков уточни, че промяната в антикорупционната комисия е била значима стъпка, а идната огромна ще бъде Конституцията.

Според Кирил Петков, българските служби за сигурност не работят както би трябвало, с цел да откриват и предотвратят в точния момент случаи на шпионаж. Той твърди, че непознатите служби са знаели преди българските за съществуването на шпиони у нас:

„ Докато не проработят българските служби по същински метод, по самодеен метод, националната сигурност е под риск. Не може една Северна Македония да има по-добра информация за съветските шпиони в България в сравнение с нашите служби. Не е обикновено първо британските служби да споделят „ тези българи са съветски шпиони “ преди ние да знаем за тях. Просто си проличава, че нашите служби постоянно работят в резултат на нечие друго изобретение за хора, които са в България или са българи. Това не е обикновено. Така че в действителност е пропуск “.

По думите на Петков доверието в църквата е употребявано, с цел да бъдат внедрени шпионите там:

„ При мен няма спомагателна информация, само че това, което чета, е, че по тематиката на църковната дипломация те са прокарвали съветския държавен интерес и са употребявали прикритието, че църквата постоянно е едно място на доверие и действително за това са били внедрени там. Лошото е, че България отново почва да излиза като, по този начин, средище на съветски шпиони, което значи единствено едно – българските служби не са задоволително самодейни “.
Източник: debati.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР