Терапевтичната връзка не е допълнение към терапията, тя е самата терапия!
Напоследък работя с хора които ми споделят:
“ Аз работя с психолог само че тя/той не ме схваща “
И заставам и си мисля …
Има положителни психолози, терапевти, коучове НО все пак лечението не се случва и нещата не сработват
Причината рядко е в техниката или неналичието на още някакво знание. Причината е в нещо по-тихо а точно във връзката сред терапевта и индивида Терапевтичната връзка не е допълнение към лечението тя е самата терапия!
Нищо няма да сработи даже в случай че седнете на консултация с Юнг в случай че вие и вашият коуч или психолог не сте в поле на цялостно доверие и взаимно харесване!
С любов – Десислава Илиева
“ Аз работя с психолог само че тя/той не ме схваща “
И заставам и си мисля …
Има положителни психолози, терапевти, коучове НО все пак лечението не се случва и нещата не сработват
Причината рядко е в техниката или неналичието на още някакво знание. Причината е в нещо по-тихо а точно във връзката сред терапевта и индивида Терапевтичната връзка не е допълнение към лечението тя е самата терапия!
Нищо няма да сработи даже в случай че седнете на консултация с Юнг в случай че вие и вашият коуч или психолог не сте в поле на цялостно доверие и взаимно харесване!
С любов – Десислава Илиева
Източник: novinata.bg
КОМЕНТАРИ




