Наполи записа 11-ата поредна победа в Серия А след 3:2

...

Наполи записа 11-ата поредна победа

Наполи записа 11-ата поредна победа в Серия А след 3:2 над Удинезе. Южняците поведоха с 3:0, само че позволиха два гола в последните минути и интригата се върна. Северняците обаче не съумяха да стигнат до равнене.

С трите точки Наполи събра 41 след 15 кръга – с 11 точки повече от най-близките си преследвачи. Удинезе остава осми с 24 точки. Освен това отборът към този момент пет кръга няма победа.

. И двата обаче бяха голове. Виктор Озимен откри в 15-ата минута, а в 31-ата Зиелински повиши на 2:0. Второто попадение падна след превъзходна контраофанзива, почнала от самия Зиелински пред личното му наказателно поле, и развила се с едвам четири подавания.

След почивката Удинезе натисна. само че Наполи стигна до трети гол с нова бърза офанзива – този път единствено с три паса. Зиелински откри Ангиса, той изведе Озимен, който пусна към Елмас за 3:0. В 79-ата минута Несторовски понижи на 3:1. Само три минути по-късно Самарджич наказа неточност на отбраната за 3:2. Домакините обаче удържаха до края.
Източник: flashnews.bg