Наполи стъпи накриво, завършвайки 1:1 при гостуването си на Каляри

...

"Наполи" си тръгна само с точка от Сардиния

" Наполи " стъпи изкривено, завършвайки 1:1 при гостуването си на " Каляри " в мач от 26-ия кръг на италианската Серия " А ". Така " партенопеите " пропуснаха да се изравнят с " Милан " на върха.

За благополучие на неаполитанците никой от съперниците им в топ 4 не записа триумф в кръга - " Ювентус " направи 1:1 с " Торино " в градското дерби, " Милан " и " Салернитана " приключиха 2:2, а първенецът " Интер " отстъпи с 0:2 на " Сасуоло ".

Тази вечер " Каляри " стартира въодушевено и владееше самодейността преди почивката, само че не съумя да материализира превъзходството си. " Наполи " получи тежък удар в 27', когато Джовани Ди Лоренцо напусна с травма и на негово място в игра влезе Кевин Малкюи.

Снимка: Getty Images

Домакините поведоха в 58' посредством Гастон Перейро, който изненада стража Давид Оспина с подъл диагонален удар - 1:0. Попадението е пето за уругвайския национал във всички туринири от началото на сезона.

След малко повече от час игра " Каляри " пропусна отлична опция да удвои задатъка си - Алесандро Дейола стреля с глава от близко, Оспина отрази, а при добавката Даниеле Базели не откри очертанията на вратата.

Последваха още положителни изяви на Оспина, преди " Наполи " да стигне до равнене в 87', когато Марио Руй центрира и Виктор Осимен не сбърка.

След равенството " Наполи " остава на третото място с 54 точки, колкото има и вторият " Интер ". Води " Милан " с актив от 56. " Каляри " продължава борбата за оцеляване, като сега заема 18-ата позиция с 22 точки.

В идващия кръг " червено-сините " гостуват на " Торино ", а " Наполи " - на " Лацио ".

Преди това обаче отборът на Лучано Спалети посреща " Барселона " в среща-реванш от плейофния елиминационен кръг на Лига Европа. Двубоя можете да гледате в четвъртък (24 февруари) от 22:00 ч. директно по bTV Action. Първият мач сред двата гранда приключи без победител - 1:1.

За да научите първи най-важното, изтеглете приложението на bTV Новините за и!