Наполи спечели с 1:0 като гост срещу в ключов сблъсък

...

Наполи взе шампионски успех в гостуването на Ювентус

Наполи завоюва с 1:0 като посетител против в основен конфликт от 31-я кръг на Серия А. Единственото попадение означи резервата Джакомо Распадори в третата минута на добавеното време. Южняците събраха 78 точки, 17 повече от втория Лацио. Ювентус е трети с 59 точки. До края остават седем кръга и Наполи може да стане първенец още в идващия. Титлата ще постави завършек на 33-годишно очакване за клуба.

Домакините започнаха мощно и Локатели можеше да открие още в 4-ата минута, само че би в навън. Малко по-късно и Куадрадо не съумя да преодолее Мерет, същото се случи и с Милик. До края на полувремето Наполи отговори със слаби удари на Ндомбеле и Лосано.

След паузата гостите играха по-силно. Първо Кварацхелия стреля неопределено, а след това Шчесни избави удари на Осимен и Зиелински.

В последните 10 минути на мача беше същинска безпорядък. Първо Анхел ди Мария съумя да вкара гол за Ювентус, само че ВАР го анулира поради нарушаване. В продължението на мача съдията не зачете нов гол на домакините.

После пристигна и моментът на Распадори. Той беше изведен от Елмас и преодоля Шчесни за 0:1.

Играчите на Лучано Спалети се прибраха в 3 часа сутринта в Неапол и бяха посрещати от.
Източник: flashnews.bg